Крај за Португалију, Мароко исписао историју и пласирао се у полуфинале

Фудбалска репрезентација Марока елиминисала је селекцију Португалије са 1:0 и тако се пласирала у полуфинале Светског првенства у Катару! Мароко је тако постао прва афричка селекција која се пласирала у полуфинале неког Мундијала
Крај за Португалију, Мароко исписао историју и пласирао се у полуфиналеGetty © Justin Setterfield

Историја је исписана у Катару, а исписала ју је селекција Марока!

Изабраници селектора Реграгуија постали су прва афричка селекција која се пласирала у полуфинале Светског првенства.

Мароко је то урадио на импресиван начин, пошто је након Шпаније, "ухапсио" и селекцију Португалије.

Херојска партија Мароканаца, који су успели да постигну гол у незгодном тренутку за ривала, а потом се крајњим напорима одбране од разних покушаја фудбалера Португалије.

Меч је почео очекивано, тврд фудбал, надмудривање и рововска борба на средини терена гледали су се у првих пола сата меча.

То је оправдало мањак узбуђења пред оба гола, пошто су једине шансе у поменутом периоду биле након прекида, једна у петом минуту када је главом покушао Феликс, а друга минут касније када је Мароко пробао на исти начин, али је шут Ен Несирија отишао преко гола.

Како је време одмицало, тако су се повећавали опасни напади обе селекције, а у самом финишу првог дела игре, Мароко је повео.

Играо се 43. минут када је Атијат-Алах центрирао са леве стране, а велику грешку направио голман Португалије.

Лоше је проценио лет лопте голман Коста, што небеским скоком користи Јусуф Ен Несири и главом постиже погодак, за велико славље како његових саиграча на терену, тако и већег дела публике на трибинама.

До краја првог полувремена остало је било само два минута, али је мало недостајало да се виде још два гола.

Прво је Бруно у 45. минуту сјајно шутирао са дистанце, али је пречка била савезник Марока, да би у првом минуту надокнаде, голман Португалије био на правом испиту након прекида и оштрог центаршута Зијеша, али се резултат није мењао.

У другом полувремену, гледала се права опсада гола од стране Португалије, која је на апсолутно све начине покушала да дође барем до продужетака.

У 51. минуту, селектор Португалије Сантош одлучио се да у игру уведе и Кристијана Роналда.

Од тог момента, бачене су све карте у напад, али се резултат није мењао, што је заиста невероватно, узвеши у обзир какве су шансе виђене до краја сусрета.

Голман Марока Јасин Буну, био је један од хероја и свакако најзаслужнијих за успех своје селекције, пошто је имао невероватне одбране, попут оних када су шутирали Феликс у 83. или Роналдо у 91. минуту.

Огромну шансу за гол имао је и Мароко, чиме би и пре последњег судијског звиждука ставио тачку на меч, али је Абухлал у ситуацији један на један са голманом Португалије, доста траљаво покушао да постигне гол.

Ипак, није Португалија имала довољно времена и умећа да у преосталом времену постигне гол, па је меч завршен победом Марока од 1:0.

Мароко је постао прва афричка селекција која се пласирала у полуфинале Светског првенства, а противник у наредној фази биће им селекција Хрватске, која је након бољег извођења пенала, елиминисала Бразил.

• 10. дец 2022 • 17:57

17:57

Крај меча: Мароко је елиминисао Португал са 1:0!

Афричка селекција пласирала се у полуфинале Светског првенства у Катару!

Мароко је голом Ен Несирија у 35. минуту елиминисао Португалију са Мундијала.

• 17:50

90' +3' - Црвени картон за Шедиру

Два експресна жута картона добио је Шедира, који оставља своју селекцију са десеторицом у завршници.

• 17:49

90' +1' - Роналдо у прилици, нема промене резултата

Први пут од уласка у игру, Роналдо се нашао у шанси, али је одбранио његов ударац Буну.

• 17:48

90' - Играће се још осам минута

Четврти судија показао је да ће надокнада износити осам минута.

• 17:40

83' - Невероватна одбрана Бунуа, Феликс је већ видео лопту у голу

Мајсторија голмана Марока у 83. минуту, када је Роналдо одложио за Феликса, а овај из прве послао "пројектил" у гол ривала.

Многи су овај шут већ видели у голу, али је Буну маестрално реаговао.

• 17:38

80' - Португал притиска, али за сада без промене резултата

Већ неких 15-ак минута селекција Португалије има потпуну контролу утакмице и поседа лопте, али упркос томе, није успела да створи изгледнију прилику за гол. Мароко је све карте бацио у одбрану, Португалија у напад.

• 17:21

64' - Бруно близу гола, али остаје 1:0 за Мароко

Одузели су лопту фудбалери Португалије и брзо упослили свог креаатора, али је шут Бруна отишао мало преко гола Марока.

• 17:16

58' - Отавио главом шутира поред гола

Била је ово изгледна позиција за Отавија, који је неометано шутирао главом, али је тај ударац завршио поред гола.

• 17:09

51' - Роналдо улази у игру

Двоструку измену прави селектор Португалије.

Роналдо мења Невеша, док Кансело улази у игру уместо Гереира.

• 17:07

49' - Прилика за Мароко, остаје 1:0

Одлично је Зијеш извео слободан ударац, пошто је убацио оштру лопту у петерац ривала, али је тамо голман Поругалије Коста, некако успео да одбрани покушај главом једног фудбалера Марока.