НБА: Победа Мајамија у Хјустону, Јовић и Марјановић без минута

У ноћи између четвртка и петка одигране су четири НБА утакмице
НБА: Победа Мајамија у Хјустону, Јовић и Марјановић без минутаGetty © Carmen Mandato / Staff

Kошаркаши Мајамија савладали су као гости Хјустон 111:108 у НБА лиги, а српски кошаркаши Никола Јовић на једној и Бобан Марјановић на другој страни нису провели ни минут на паркету.

Најзаслужнији за тријумф Мајамија био је Тајлер Хиро са 41 поеном. Он је постигао десет "тројки" из 15 покушаја и постао је четврти кошаркаш Мајамија који је убацио најмање десет "тројки" на једној утакмици.

У екипи Хјустона истакли су се Џејлен Грин који је постигао  22 поена, а Kевин Портер 21 поен, уз седам скокова, пет асистенција и четири украдене лопте.

Kошаркаши Мемфиса забележили су седми узастопни тријумф. Овога пута победили су Милвоки резултатом 142:101.

Мемфис је предводио Џа Морант трипл-дабл учинком од 25 поена, десет скокова и исто толико асистенција, а још седморица играча у екипи постигла су двоцифрени број поена.

Дилион Букс имао је 18, Тајс Џонс 16, а Дејвид Роди 15 поена уз седам скокова.

У екипи Милвокија најефикаснији су били Јанис Адетокумбо са 19 поена, уз шест поена и пет асистенција и Боби Портис са 19 поена уз седам скокова.

Што се преостала два меча тиче Јута је после продужетка савладала Њу Орлеанс 132:129, а Феникс је био бољи од ЛА Kлиперса 111:95.