Звезда тројкама преломила упорни Сплит, овације за Ивановића

Кошаркаши Црвене звезде савладали су као гости екипу Сплита са 72:63 у мечу 13. кола АБА Лиге
Звезда тројкама преломила упорни Сплит, овације за Ивановића© ABA liga

Пре почетка меча, навијачи Сплита овацијама су поздравили тренера гостију Душка Ивановића, који је са некадашњом Југопластиком, стигао до крова Европе.

"Веома ми је драго што могу да се вратим у Сплит, мој град, где сам провео 3 величанствене године, упознао дивне људе… Пун сам дивних успомена и емоција", рекао је Ивановић пре меча.

Ипак, тренер црвено-белих емоције је склонио по страни, а његови изабраници уписали су победу којом су се вратили на лидерску позицију на табели регионалног првенства.

Сплит је пружао одличан отпор фаворитованом противнику, али је Звезда успела тројкама у финишу треће деонице, да стекне осетнију разлику, коју је одржавала у последњој четвртини.

На полувреме је Звезда однела тек два поена предности, али је поменуту трећу четвртину добила са 26:14.

Сплит није успео у последњој деоници да учини меч занимљивијим, па је српски тим однео победу.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Бентил са 12, Недовић и Петрушев са девет и Марковић и Кампацо са по осам поена.

Код Сплита су се истакли Саливан са 18, Шортер са 15 и Мавра са 14 погодака.