"Нула" у дербију Ливепрула и Челсија, деби Мудрика

Фудбалери Ливепрула и Челсија одиграли су нерешено без постигнутих голова у дерби мечу 21. кола Премијер лиге
"Нула" у дербију Ливепрула и Челсија, деби МудрикаGetty © Laurence Griffiths

Упркос узбуђењима на "Енфилду", Ливерпул и Челси нису успели да приреде голове и промену резултата.

Две екипе које су у великој мери у досадашњем току сезоне разочарале своје навијаче, мораће да се задовоље бодом.

Почело је бурно, када је у трећем минуту поништен гол Хаверца због офсајда.

Мењали су Клоп и Потер, пробали на разне начине да пробију бедем противничке одбране, али су Кепа и Алисон остали несавладани.

Утакмицу је обележио и деби Михајла Мудрика, украјинског фудбалера којег је Челси недавно купио од Шахтјора за 100 милиона евра.

Ливерпул је дошао до 29. бода и то их тренутно ставља на осмо место на табели Премијер лиге.

Са друге стране, Челси са истим бројем бодова, али утакмицом више, заузима десето место на табели енглеског шампионата.

Друга екипа из "града Битлса" наставила је са ужасним резултатима - Евертон је у гостима поражен од Вест Хема са 2:0.

Оба гола за "чекићаре" постигао је Брус Бовен, у првом делу игре.

Астон Вила је у гостима победила Саутемптон са 1:0, голом Воткинса у 77. минуту.

Утакмица је била прекинута у једном моменту, због дрона који је летео изнад терена.

Брајтон је у самом финишу меча дошао до бода против Лестера - 2:2.

Митома је донео гостима предност у 27. минуту, а преокрет су донели Олбрајтон (38. минут) и Барнс у 63.

Фергусон је у 88. минуту обезбедио бод гостима.

Борнмут и Нотингем су одиграли нерешено 1:1.

У последњем данашњем мечу, Кристал Палас и Њукасл су одиграли без голова - 0:0.