Рома након преокрета срушила Интер, Милан преживео гостовање у Емполију

Тим Жозеа Мориња је након преокрета успео да тријумфује на тешком гостовању на „Ђузепе Меаци“.
Рома након преокрета срушила Интер, Милан преживео гостовање у ЕмполијуAP © Luca Bruno

Фудбалери Роме савладали су у Милану екипу Интера са 2:1 у дерби мечу осмог кола Серије А, док је Милан головима у судијској надокнади тријумфовао на гостовању у Емполију са 3:1.

Интер је у 30. минуту дошао до предности, када је Ди Марко затресао мрежу гостију.

До краја првог дела утакмице, Рома је успела да дође до изједначења, било је то у 39. минуту. Дибала је био стрелац за тим из Рима.

Дуго је на семафору стајало 1:1, да би у 75. минуту Крис Смолинг комплетирао преокрет „вучице“ и поставио коначних 1:2.

И док је један тим из Милана уписао пораз као домаћин, други је славио у гостима.

Милан је тешком муком дошао до три бода на гостовању у Емполију.

Скоро 80 минута меча није било голова и деловало је да би мреже могле мировати читав сусрет. Ипак, уследила је драматична завршница, која је припала фаворизованом госту.

Анте Ребић је погодио у 79. минуту за предност Милана, а на одушевљење домаћих навијача, Емполи је изједначио у 92. минуту преко Бајрамија.

Међутим, гости у преосталом времену постижу још два гола, прво је Бало-Туре затресао мрежу за 1:2, да би коначан резултат поставио Рафаел Леао у 97. минуту.

Милан тако избија на треће место, Рома на пето, а Интер остаје на седмој позицији.

Лидер табеле Серије А је екипа Наполија, која је на свом стадиону савладала Торино са 3:1.

Сви голови постигнути су у првом полувремену. За домаће, два је постигао Ангиса, а један Кваратшкелија.

Гост из Торина успео је само да ублажи пораз голом Санабрије.