Од очаја до сјаја - Чифси након преокрета славили у Супербоулу

Екипа Канзас Сити чифса, нови је шампион НФЛ лиге, пошто је у Супербоулу након преокрета савладала Филаделфија иглсе са 38:35
Од очаја до сјаја - Чифси након преокрета славили у СупербоулуGetty © Gregory Shamus

Супербоул је још једном оправдао статус једног од највећих спортских догађаја на свету.

У свом 57. издању, виђена је победа Канзас Сити чифса након великог преокрета.

Чифси су у Аризони савладали фаворизовану екипу Филаделфија иглса са 38:35.

Предвођени Патриком Махомсом, који је на крају проглашен за МВП Супербоула, Чифси су стили до трећег Ломбардијевог пехара намењеном НФЛ шампиону.

Пре него што је установљен Супербоул, тим из Канзас Ситија је освојио три титуле – 1962, 1966. и 1969. године.

Након што је у уводној четвртини било нерешено (7:7), Иглси су на полувреме однели крупних 24:14.

Чувени забавни програм на полувремену припао је популарној америчкој певачици Ријани, која је имала спектакуларан наступ.

Услед вишемилионских подела на друштвеним мрежама везаних за њен перформанс, Твитер је на кратко престао са функционисањем

Након Ријаниног, уследио је спортски спектакл и велики преокрет Чифса.

Мало по мало, враћали су се играчи Канзас ситија резултатски у меч.

Уследила је драматична завршница у последњој четвртини, а Чифси су одлично калкулисали време и позиционирање на терену, те су шест секунди пре краја меча, постигли филд гол за три поена предности.

Иглси су покушали такозваним "хејл мери" пасом у самој завршници, али он није био прецизан, уз велику расправу о судијској одлуци при хватању.

Код победника, Патрик Махомс је пребацио 182 јарда, али и истрчао 44 упркос повреди зглоба. Три пута је бацио паса за тачдаун, када су хватали и поентирали Тревис Келси, Кадеријус Тони и Скај Мур.

У редовима Иглса, истакао се одличном партијом Џејлен Хуртс са три истрчана тачдауна.

Имао је и 304 пребачена јарда, 70 истрчаних и један бачени тачдаун.