Интер победом одговорио Милану - Лукаку коначно погодио

"Неразури" су савладали Удинезе и стигли до важних бодова у италијанском шампионату
Интер победом одговорио Милану - Лукаку коначно погодиоGetty © Marco Luzzani / Stringer

Победио је Милан у суботу на гостовању Монци, али и њихов градски ривал је нешто касније успео да стигне до тријумфа.

Екипа Интера савладала је Удинезе на домаћем терену 3:1 и тако се учврстила на другој позицији на табели Серије А, управо испред Милана.

"Росонери" су били сустигли "неразуре" ранијом победом и изједначили се са 44 бода. Ипка, није ни то дуго трајало, пошто је ИНтер оправдао улогу фаворита и стигао до сигурног тријумфа.

Тим Симеонеа Инзагија је повео из пенала преко Ромелуа Лукакуа, а када је Санди Ловрић у 43. минуту изједначио, домаћи нису паничили. Хенрик Мхитарјан је вратио предност Интеру у 73. минуту, док је Лаутаро Мартинез у 89. потврдио победу "неразура".

Интер сада има 47 бодова и на другој су позицији на табели, али њихова борба за титулу тешко да ће бити реална, пошто је Наполи испред њих са чак 62 бода, 15 више од њих.