Милан разочарао Берлусконија и славио у Монци

"Росонери" остварили минимални тријумф против екипе која је у власништву Силвија Берлусконија
Милан разочарао Берлусконија и славио у Монци© Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP

Фудбалери Милана савладали су Монцу као гости резултатом 1:0 у утакмици 23. кола италијанске Серије А.

Актуелни шампион тријумфовао је поготком Жуниора Месијаса у 31. минуту, који се после гужве најбоље снашао у казненом простору и погодио доњи десни угао.

Екипа Стефана Пиолија је после кризног периода забележила други узастопни тријумф и наставила да се пење на табели италијанског шампионата.

Милан је скочио на треће место са 44 бода, колико има и другопласирани Интер, али са утакмицом мање.

Монца је десета са 29 бодова.

У утакмици која је претходила, Болоња је у драматичној завршници извојевала победу над Сампдоријом – 2:1.

Дејан Станковић се понадао да би Сампа могла до бода (имала чак и промашени пенал при резултату 1:1), али је Орсолини у 90. минуту поново растужио навијаче клуба из Ђенове.

Станковићеви изабраници су претпоследњи са само 11 бодова.