Денвер се распао без Јокића

Најбољи кошаркаш на свету није играо у ноћи између четвртка и петка и то се одмах осетило на семафору
Денвер се распао без Јокића© Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Кошаркаши Денвера доживели су убедљив пораз од Њу Орлеанс пеликанса у НБА лиги, резултатом 107:88.

Никола Јокић, најбољи играч у најјачој лиги на свету, није био у протоколу за овај меч због лакше повреде и Нагетси су одмах претрпели дебакл.

Дуел са "пеликанима" показатељ је колико екипа из Колорада не може без најбољег играча, па је први пут од почетка сезоне (одиграно 76 утакмица), постигла мање од 90 поена.

Није било ни Мајкла Портера јуниора, што су гости зналачки искористили и већ до полувремена стекли двоцифрену разлику.

Изабраници Мајкла Мелоуна у првој четвртини постигли су само 17 поена и ни у једном тренутку нису били близу да угрозе ривала.

Блистао је Брајан Инграм који је остварио трипл дабл. Крило Њу Орлеанса је меч завршило са 31 поеном, 11 скокова и 10 асистенција. Пратио га је Си-Џеј Мекалум са 23 поена.

У редовима Нагетса Џамал Мареј је имао 21 поен, док је Брус Браун додао два мање. Уместо Јокића је у стартној постави заиграо Томас Брајант, али се није прославио – за 14 минута на паркету имао је четири поена и три скока.

Денвер је и даље први на табели Западне конференције са 51 победом и 25 пораза, док су Пеликанси седми са скором 39-38.

У другој утакмици ноћашњег програма, у дербију Истока постојала је само једна екипа – Бостон је прегазио Милвоки резултатом 140:99.