Барселона граби ка титули, голеада у Аликантеу за нову победу

Фудбалери Барселоне савладали су на гостовању екипу Елчеа са 4:0 у мечу 27. кола Ла Лиге
Барселона граби ка титули, голеада у Аликантеу за нову победуGetty © Aitor Alcalde

Нову, чак 23. победу у 27 одиграних утакмица, уписао је тим који са клупе предводи Ћави Ернандез.

Барселона се прошетала кроз Аликанте и убедљиво савладала Елче са 4:0.

Расположени су били нападачи "Блаугране", поготово у другом полувремену, у којем су решили све дилеме и питање победника.

Барса је до предности дошла у 20. минуту, када је након прекида и центаршута, Араухо одложио лопту до Левандовског, а овај уз мало среће успео да је проследи у мрежу.

Гости су у другом полувремену играли растерећеније и искористили шансе које су у великој мери стварали.

У 56. минуту је Феран Торес проиграо Фатија на противничкој половини, а овај прецизним ударцем са ивице шеснаестерца, матирао голмана Бадију за 2:0.

Десет минута касније, поклон одбране домаће екипе, Левандовски претвара у свој други, а Барсин трећи гол на мечу.

Тачку на меч ставио је Феран у 70. минуту, пошто га је сјајно дугом лоптом проиграо пољски нападач.

Торес је левом ногом, смирено и прецизно шутирао у гол ривала, поставивиши коначних 4:0.

Барселона победом одлази на 15 бодова предности у односу на Реал, који има меч мање.

Елче остаје закуцан за дно табеле са, са само 13 бодова.