Бајерн рутински против Бохума, Алонсов Леверкузен поново гази

Одиграно је пет утакмица 20. кола Бундеслиге Немачке, Бајерн забележио нову победу
Бајерн рутински против Бохума, Алонсов Леверкузен поново газиGetty © Adam Pretty / Staff

Фудбалери Бајерна очекивано су славили против Бохума резултатом 3:0. Милер је у 41. минуту довео домаћине у вођство, да би се у наставку меча у стрелце уписали Коман у 64. и Гнабри у 73. минуту из пенала.

Бајерн сада има 43 бода на првом месту на табели, три више од другопласиране  Борусије из Дортмунда, која је славила резултатом 2:0 на гостовању у Бремену.

Прво је за вођство погодио Бајно-Гитенс у 67. минуту, а тачку на меч ставио је Брандт у 85. минуту.

Бајер је славио (1:3) на гостовању Хофенхајму. Екипа из Леверкузена је забележила тријумф после два везана пораза од Борусије Дортмунд и Аугзбурга. Тим који са клупе води Ћави Алонсо сада се са 27 бодова налази на осмом месту Бундеслиге и све је ближи неком од места које воде у европска такмичања. Како стоји стање на табели може да се деси да једна утакмица одлучи ко ће се наћи међу тих шест клубова који ће играти међународна такмичења.

У осталим мечевима Фрајбург је победио Штутгарт резултатом 2:1, док је Мајнц је славио против Аугзбурга резултатом 3:1.