Крај за Ливерпул и Ајнтрахт: Реал Мадрид и Наполи у четвртфиналу Лиге шампиона

Добили смо и последња два учесника четвртфинала Лиге шампиона. Домаћини Наполи и Реал Мадрид су оправдали улоге фаворита и савладали Ајнтрахт, односно Ливерпул
Крај за Ливерпул и Ајнтрахт: Реал Мадрид и Наполи у четвртфиналу Лиге шампионаGetty © Francesco Pecoraro / Stringer

Реал Мадрид је на стадиону „Сантијаго Бернабеу“ савладао Ливерпул резултатом 1:0, док је Наполи  на стадиону „Дијего Армандо Марадона“ против Ајнтрахта из Франкфурта славио резултатом 3:0.

У првом мечу Реал је на Енфилду савладао Ливерпул са чак 5:2, док је Наполи славио у Франкфурту са 2:0, тако су ове вечери само оправдали очекивања.

Једини гол у Мадриду постигао је Карим Бензема у 78. минуту. Оба тима су пре тога имала шансе, али је реализација изостала. Стекао се утисак да ниједан клуб у овом мечу није превише "гризао".

С друге стране, у Напуљу су виђена три поготка. Два су дело фантастичног Виктора Осименеа у надокнади првог полувремена и у 53. минуту. Последњи погодак постигао је Пјетр Зиелински из пенала у 64. минуту.

У четвртфинале су успели да се пласирају Бајерн, Челси, Милан, Бенфика, Манчестер Сити, Интер, Реал Мадрид и Наполи.

Жреб за четвртфинале и полуфинале Лиге шампиона на програму је у петак 17. марта.

• 15. мар 2023 • 23:00

23:00

Крај мечева

Реал Мадрид је савладао Ливерпул минималним резултатом, док је Наполи славио против Ајнтрахта 3:0.

• 22:41

Реал Мадрид води!

Карим Бензема у 78. минуту постиже гол за 1:0! Ово је његов седми гол који је дао Ливерпулу.

• 22:24

3:0 воде Наполитанци!

У Напуљу су домаћини постигли још један погодак. Пјотр Зиелински из пенала постиже гол у 64. минуту пошто је претходно оборен у казненом простору Ајнтрахта.

• 22:19

Наполи дуплирао вођство!

Италијански тим је осокољен голом отишао на одмор и у том ритму наставио у друголм полувремену. У 53. минуту Осимен постиже још један гол. Kварачелија је проиграо Ди Лоренца, а он асистирао Нигеријцу за 2:0.

• 22:10

Осимен бриљира

• 21:49

Полувреме

Играчи су отишли на одмор. На обе утакмице у првих 45 минута игре није виђен ниједан гол. Наполи је успео да поведе тек у надокнади првог полувремена голом Осименеа.

• 21:23

Наполи имао шансу

Кварачели је имао одличну шансу у 19. минуту после продора, али је голман Ајнтрахта одбранио.

• 21:08

Прва шанса за Ливерпул

У седмом минуту Салах је пронашао Дарвина Нуњеза, који је шутирао, али је Kуртоа добро одреаговао.