Партизан одржао нови час фудбала Келну

Фудбалери Партизана савладали су на свом стадиону Келн са 2:0 (1:0), у мечу 4. кола Д групе Лиге конференција.

Београдски црно-бели су други пут за недељу дана демантовали Гарија Линекера и његову легендарну изјаву – доказали су да фудбал више није игра у којој увек побеђују Немци.

Многи су помислили, након меча и великог тријумфа у Немачкој, да су црно-бели направили подвиг и изненађење, али је меч у Београду потврдио да је Партизан, у овом тренутку, боља екипа од Бундеслигаша.

За 180 и кусур минута, Партизан није примио гол од Келна и сасвим заслужено засео на чело табеле, где држи конце у својим рукама.

На овом мечу Партизан је није имао нити један проблем на терену, али јесте на трибинама – меч је два пута прекидан због бакљаде и димних бомби у првом полувремену.

Црно-бели су дошли до предности у 15. минуту, када је упорни Фусеини Дијабате искористио велику грешку дефанзиваца Келна и закуцао лопту у мрежу.

Због прекида је први део игре продужен за 11 минута, а пред одлазак на одмор Квинси Мениг је погодио пречку.

Међутим, на старту другог дела игре, Партизан је удвостручио предност.

Рикардо Гомеш је био највиши у скоку и главом сместио лопту у гол и тако поставио коначан резултат.

У другој утакмици Д , екипа Словацког је направила велико изненађење и савладала Ницу у гостима са 2:1.

Екипа тренера Гордана Петрића има осам бодова, Ница има пет, трећепласирани Келн четири, колико има и Словачко.

Наредни меч у Лиги конференција Партизан ће одиграти на гостовању код Нице 27. октобра , док ће Келн ће гостовати у Чешкој.

У последњем колу, 3. новембра, црно-бели ће у Хумској дочекати екипу Словачког, а Келн ће угостити Ницу.