Фудбалери Барселоне победили су мадридски Реал са 2:1 у утакмици 26. кола шпанске Ла Лиге
Барса има чист пут до титуле - преокрет и победа над Реалом у последњим секундамаGetty © Alex Caparros

Фудбалери Барселоне имају пред собом чист пут до шампионске титуле.

Победом у "Ел Класику", над највећим ривалом, дошли су на "плус 12" и напумпали самопоуздање пред завршницу шампионата.

Није изгледало да ће се Барселона добро провести ове вечери против Реала, пошто су гости из престонице повели у деветом минуту ауто-голом Роналда Арауха.

У последњим секундама првог дела игре, Серђи Роберто је донео изједначење.

Драматично је било у завршници меча, пошто је Реал успео да затресе мрежу преко Асенсија.

Ипак, његов гол у 81. минуту је поништен након интервенције у ВАР соби, због недозвољене позиције.

А онда, у другом минуту судијске надокнаде, Балде је асистирао Кесију, а овај донео велику победу Барселони.

Барса је прва са 68 бодова, Реал има 56 на другој позицији.