Звезда одрадила посао против Радника, ефектни голови Вига и Митровића

Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом стадиону екипу Радника из Сурдулице са 2:0 у мечу 30. колу Суперлиге Србије

Звезда крупним корацима корача ка одбрани титуле у домаћем првенству, а самим тим и обезбеђивања места у групној фази Лиге шампиона.

Црвено-бели нису имали превише проблема против тима Радника из Сурдулице, који су савладали са 2:0.

Већ у шестом минуту је домаћин стигао до вођства, ефектним поготком десног бека Алекса Вига.

Након слободног ударца у којем је Канга погодио стативу, лопта се одбила до Вига, који је слабијом, левом ногом, веома прецизно затресао мрежу Радника.

Од тог момента, Звезда је имала контролу меча, али није стварала превелики број шанси за погодак.

И у другом полувремену се играло у лаганијем ритму, али је Звезда хтела да постигне још један гол и приведе меч крају без већих узбуђења.

Тако је и било, пошто је у 78. минуту, одлично по десној страни пробио млади Митровић.

Крилни фудбалер Црвене звезде је побегао чувару и веома прецизним ударцем поставио коначних 2:0.

Црвено-бели стигли су до нове победе и 82. бода, што је чак 23 више од другопласираног ТСЦ-а.

Радник је остао на 37 бодова и осмом месту на табели домаћег првенства.