Фудбалери Вест Хема и Арсенала одиграли су нерешено 2:2 у утакмици 31. кола Премијер лиге
Арсенал посустаје у шампионској трци - "тобџије" испустиле победу против Вест Хема© Alex Pantling

Арсенал је био на добром путу у лондонском дербију да упише нова три бода и приближи се шампионској титули.

После десет минута игре, Арсенал је имао два гола предности - Габријел Жезус је погодио у седмом минуту, а Мартин Едегард три минута касније.

Деловало је да ће Арсенал лако до бодова, али је Вест Хем заиграо много боље и дошао до изједначења.

Бенрахма је у 33. минуту смањио са беле тачке, а Бовен је затресао мрежу у 55. минуту.

Само три минута пре изједначујућег гола, Арсенал је имао прилику да са пенала увећа предност, али Букајо Сака није искористио једанаестерац -један од најбољих играча Арсенала је промашио читав гол.

Арсенал је први са 74 бода - има четири више од Манчестер ситија, али и меч више.

Сити и Арсенал ће одиграти меч 26. априла у Манчестеру, у којем ће се, врло вероватно, одлучивати о шампиону Премијер лиге.

У другом данашњем мечу Премијер лиге, Манчестер јунајтед је у гостима савладао Нотингем Форест са 2:0.

Антони је донео гостима предност у 32. минуту, а победу је потврдио Дало у 76.

Јунајтед је трећи на табели са 59 бодова, док су "шумари" на 18. месту са 27.