Фантастичан дерби на Енфилду - Ливерпул и Арсенал поделили бодове

Фудбалери Ливерпула и Арсенала одиграли су нерешено 2:2 у невероватном дерби мечу 30. кола Премијер лиге
Фантастичан дерби на Енфилду - Ливерпул и Арсенал поделили бодовеGetty © Shaun Botterill

Арсенал је остварио највећу победу у завршници сезоне - у дербију, против Ливерпула, на "врелом" Енфилду.

Спектакуларан меч су одиграли Ливерпул и Арсенал у "граду Битлса", пошто се у првих 45 минута могло видети све оно због чега се, у суштини, иде на стадион.

Арсенал, у бољој форми, у бољој позицији и у бољем расположењу, кренуо је агресивно од самог старта.

Габријел Мартинели је нанизао неколико противничких играча и сместио лопту поред Алисона у осмом минуту.

Двадесет минута касније, Мартинели је у улози асистента, а акцију голом завршава Габријел Жезус.

Ливерпул се разбудио тек после другог примљеног гола, па је енергичније кренуо ка голу Арона Рамсдејла.

Како су "редси" кренули у напад, тако се битка потпуно распламсала - оштри стартови, чарке, и много посла за судију Тирнија.

Притисак Ливерпула уродио је плодом у 42. минуту, када је Хендерсон проиграо Салаха, а Египћанин смањио предност гостију.

На самом почетку другог дела игре, Ливерпул је имао идеалну прилику дда изједначи.

Диого Жота се добро поставио, Роб Холдинг га оборио, па је Ливерпул имао прилику са креча да дође до изједначења.

Лопту је узео Салах, али је, баш као и на мечу са Борнмутом, лопту послао поред стативе.

Клоп је промешао тим, унео свежу крв и успео да одржи ниво енергије на завидном нивоу.

Љубимац домаћих навијача, Боби Фирмино, у игру је ушао у 78. минуту, а у 87. донео Ливерпулу изједначење.

Александер Арнолд је пробио Зинченка по страни, а потом сервирао лопту Фирмину, који главом шаље лопту у мрежу за потпуну ерупцију на Енфилду.

Ливерпул је свим силама притискао до самог краја, али је Арсенал чудесно успео да сачува гол.

Арсенал је први са 73 бода, Манчестер сити има 67 и утакмицу мање.

Ливерпул је осми са 44 бода.

У петом минуту судијске надокнаде Салах је предивно шутирао, а Рамсдејл је врховима прстију дотакао лопту, тек толико да она заврши у корнеру.

После корнера, Конате је имао идеалну прилику да убаци лопту у гол, али се није најбоље снашао, па је Рамсдејл и ово зауставио.