Реал и Милан готово рутински до полуфинала, крај за Челси и Наполи

Фудбалери Реал Мадрида савладали су у Лондону екипу Челсија са 2:0 и тако са укупних 4:0 елиминисали "плавце" и пласирали се у полуфинале Лиге шампиона. Пласман у полуфинале изборила је и екипа Милана, која је упркос ремију од 1:1 у Напуљу, успела да у двомечу елиминише Наполи са 2:1
Реал и Милан готово рутински до полуфинала, крај за Челси и НаполиGetty © Michael Regan

Познати су први полуфиналисти овосезонског издања Лиге шампиона.

Реал Мадрид и Милан оправдали су своје величине, репутацију и стечену предност из првих утакмица, те елиминисали Челси и Наполи.

Бранилац "ушатог" пехара Лиге шампиона, екипа Реала, готово рутински је премостила препреку звану Челси.

"Плавци" нису успели ни у Лондону да се наметну шпанском тиму, који је славио са 2:0.

Упркос амбициозном старту Челсија, Реал је стицао самопоуздање како је време одмицало.

Прво полувреме завршено је без голова, да би у другом на сцену наступили Реалови Бразилци.

Родриго је у 58. минуту сјајно претрчао Чалобу по десној страни и упослио свог сународника у петерцу.

Винисијус је несебично вратио лопту до Родрига, који је био смирен и прецизан у петерцу ривала, за предност Реала у Лондону.

"Шах-мат", Мадриђани су извели у 80. минуту, а поново су исти актери учествовали код гола.

Винисијус је овога пута у петерцу пронашао Валвердеа, који је одлично уочио Родрига, а овај без икаквих мука закуцао лопту у мрежу ривала и озваничио њихову елиминацију.

Реал ће се у полуфиналу Лиге шампиона састати са бољим из двомеча Манчестер ситија и Бајерна.

Енглески клуб из првог меча има предност од 3:0.

Други полуфиналиста Лиге шампиона ове сезоне је екипа Милана.

"Росонери" су искусно одиграли двомеч са Наполијем, те им је и реми од 1:1 у реваншу био довољан за пролаз.

Успео је тим тренера Пиолија да "укроти" великог ривала из домаћег првенства, овога пута у европском такмичењу.

Милан је повео у идеално време по њих, у 43. минуту, када је Жиру у гол претворио маестралан продор и асистенцију Леаа.

До самог финиша се резутлат није мењао, чему је "кумовао" и неискоришћен пенал Кваратскелије у 82. минуту.

Наду Наполију у трећем минуту зауставног времена дао је Осимен, голом након прекида, али није било времена за велико изненађење и чудо Наполитанаца.

Милан је укупним резултатом 2:1 изборио пласман у полуфинале, где ће се састати са бољим из двомеча Интера и Бенфике.

Италијански тим из првог меча носи предност од 2:0.

• 18. апр 2023 • 22:58

22:58

Готово је и у Напуљу, Милан иде у полуфинале!

Наполијева бајка у овосезонској Лиги шампиона завршила се у четвртфиналу.

Милан је успео да одоли и ремијем од 1:1 у реваншу, дође до победе укупним резултатом од 2:1.

• 22:55

90' +3' - ГОЛ! Осимен даје наду Наполију

Наполи стиже до гола након прекида, пошто је Виктор Осимен успео да затресе мрежу гостију и донесе изједначење.

Наполитанцима је потребан још један погодак како би изборили продужетке.

• 22:53

Реал је први полуфиналиста!

Завршен је меч у Лондону, Реал Мадрид је славио са 2:0, те тако са укупних 4:0 рутински елиминисао Челси и изборио пласман у полуфинале Лиге шампиона.

• 22:45

82' - Наполи не користи пенал

Сада Наполи не користи савршену шансу за погодак са беле тачке.

Квича Кваратскелија је преузео одговорност у изведби пенала, али је Мајк Мењон прочитао његове намере и одбранио шут.

Милан задржава предност од једног гола у овој утакмици, а од два гола у оба меча.

• 22:40

80' - ГОЛ! Нови гол Реала, поново Родриго

Још једном Реал олако стиже у шансу и постиже погодак.

"Шах-мат" у три потеза извели су Винисијус, Валверде и Родриго.

Овога пута Родриго је имао још лакши посао за погодак, пошто није морао ни голмана да савлада, колико је Реалова акција добро била одрађена.

• 22:38

75' - Мреже мирују

Реал и Милан имају резултате који их воде у полуфинале Лиге шампиона.

Мадриђани воде у Лондону против Челсија са 1:0, те имају укупну предност од 3:0.

Милан такође има минималну предност у гостима у Напуљу, а њихова предност у двомечу тренутно износи 2:0.

• 22:18

58' - ГОЛ! Реал води, Родриго је стрелац

Контра-напад гостију уродио је плодом, пошто је Родриго претрчао Чалобу, убацио лопту у петерац, а тамо Винисијус несебично и интелигентно враћа до свог сународника.

Родриго је био смирен и без већих проблема пласирао лопту у мрежу.

Реал стиже до вођства у Лондону од 1:0, а три гола предности у двомечу.

• 22:06

46' - Настављене су утакмице

Почело је друго полувреме на "Стамфорд бриџу" и стадиону "Дијего Армандо Марадона".

• 21:50

Полувреме

Завршено је првих 45 минута на мечевима у Лондону и Напуљу.

Челси - Реал 0:0

Наполи - Милан 0:1 (Жиру 43. минут)

• 21:48

45' + 1' - Куртоа чува гол Реала

Најближе голу у првом делу утакмице, Челси је био у надокнади, када је невероватну прилику пропустио Кукуреља, који је неометано са пет метара шутирао ка голу Реала.

Нестварну одбрану забележио је Тибо Куртоа.