Вујачић донео победу Партизану против Напретка

Фудбалери Партизана победили су у Београду екипу Напретка са 1:0, у заосталом мечу петог кола Суперлиге Србије.

Једини гол на утакмици постигао је Игор Вујачић у 31. минуту.

Прву шансу на утакмици имао је Квинси Мениг у седмом минуту, али је интервенисао голман гостију Никола Петрић.

Само три минута касније домаћи су имали нову шансу, а Петрић је овог пута зауставио ударац Кристијана Белића. У 14. минуту нова прилика за Партизан, Бибарс Натхо је шутирао, поново је интервенисао чувар мреже Крушевљана.

Црно-бели су повели у 31. минуту. Вођство домаћем тиму донео је Вујачић, који је погодио даљи угао гола Напретка након повратне.

Гости су имали велику шансу да изједначе у 37. минуту. Бојан Чечарић је шутирао главом, а лопта се од стативе одбила ка голу. Интервенисао је голман Партизана, а ВАР је потврдио да лопта није прешла гол-линију.

До краја првог полувремена није било промене резултата.

Напредак је први у другом полувремену имао шансу, а Бојан Матић је шутирао преко гола. Партизан је у наставку меча имао више од игре, пропустио је неколико прилика, али промене резултата није било.

Партизан је други на табели са 33 бода, док је Напредак десети са 17.

Екипа Гордана Петрића ће у наредном колу на свом терену играти са Јавором, док ће Напредак дочекати Војводину.