Салернитана зауставила журку у Напуљу - Наполи још чека Скудето

Фудбалери Наполија нису искористили прву "меч-лопту" за Скудето, пошто су одиграли нерешено 1:1 са Салернитаном у утакмици 32. кола Серије А
Салернитана зауставила журку у Напуљу - Наполи још чека СкудетоGetty © Francesco Pecoraro

Све је било спремно за велико славље у Напуљу, а свега шест минута је делило овај град под Везувом од нове титуле у Серији А.

Наполи је у мечу 32. кола одиграо нерешено са Салернитаном, а победа је била неопходна да се математички обезбеди Скудето, шест кола пре краја.

Наполи је, као и током читаве сезоне, био доминантан и на мечу са Салернитаном, али је гол тек пао у 62. минуту, а стрелац је био Оливера.

Сви су само чекали крај на стадиону "Дијего Армандо Марадона", али је Дија у 84. минуту изједначио и одложио славље на југу Италије.

Наполи је, под вођством Лучана Спалетија, а на крилима сјајних Виктора Осимхена и Квиче Кваратскелије, на прагу трећег Скудета у историји клуба.

Прва два је донео Дијего Марадона - 1987. године и 1990. године.

Наполи има нову шансу у наредном колу, против Удинезеа на гостујућем терену.

Наполи после 32 кола има 79 бодова, чак 20 више од првог пратиоца, екипе Лација.

У првом данашњем мечу, Интер је савладао Лацио са 3:1.

Фелипе Андерсон је гостима донео предност после пола часа игре, али је Интер преокренуо у завршници меча.

Лаутаро Мартинез је изједначио у 78. минуту, Госенс је погодио за вођство пет минута касније, а победу је потврдио другим голом Мартинез у 90. минуту.

Интер је на четвртом месту са 57 бодова.