Медведев победио кишу и Циципаса и после шест сати прошао у финале Рима

Руски тенисер показао да све боље игра на шљаци и имаће прилику да први пут у каријери освоји мастерс на овој подлози
Медведев победио кишу и Циципаса и после шест сати прошао у финале Рима© Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Данил Медведев пласирао се у финале мастерса у Риму, пошто је савладао Грка Стефаноса Циципаса 7:5, 7:5.

Меч је почео око 16 сати, два пута био је прекинут због кише, настављен је у ноћним условима и трајао скоро шест сати.

Момак из Москве је у завршници сетова правио одлучујуће брејкове и поново победио великог ривала који је специјалиста за шљаку.

За титулу и друго место на АТП листи, испред Новака Ђоковића, а иза Карлоса Алкараза, бориће се против младог Данца Холгера Рунеа, који је у првом полуфиналу савладао Норвежанина Каспера Руда 6:7 (2:7), 6:4, 6:2.

Током првог сета оба тенисера су била сигурна у свој сервис. Тек у тајбрејку Руд је успео да одузме чак три пута сервис противнику и тако дође до резултата 7:2 и освоји сет.

У другом сету Ноервежанин је наставио у истом ритму, дошао је до предности до 4:2 али је ту стао. У осмом и десетом гему Руне је успео да одумзе сервис противнику и потом освоји сет.

Руд се повукао у трећем сету и допустио Рунеу да га брејкне у четвртом и осмом гему и самим тим га порази у полуфиналу турнира у Риму.

Мастерс у Риму игра се за наградни фонд од 7.705.780 евра.