Јовић инспирисао преокрет Фјорентине, Рома све наде полаже у финале Лиге Европе

Фудбалери Фјорентине савладали су на свом стадиону екипу Роме са 2:1 у мечу 37. кола Серије А. Торино је био бољи од Специје са 4:0, а српски фудбалери Лука Јовић и Иван Илић, били су стрелци за тим из Фиренце, односно Торина
Јовић инспирисао преокрет Фјорентине, Рома све наде полаже у финале Лиге ЕвропеGetty © Gabriele Maltinti

Невероватан преокрет извела је "виола" у самом финишу утакмице са Ромом.

Иако су гости из Рима имали предност до 85. минута, Фјорентина је са два гола успела да дође до сва три бода.

Рома је повела у 11. минуту, голом Ел Шаравија.

Резултат 0:1, на семафору је био до тренутка када је српски фудбалер Лука Јовић, у 85. минуту постигао погодак и донео изједначење домаћем тиму.

Само три минута касније, Иконе је погодио за преокрет и тако донео победу Фјорентини.

Рома је тако остала на 60 освојених бодова и тек шестом месту на табели Серије А.

Ипак, "вучица" све наде у играње Лиге шампиона наредне сезоне, полаже у овогодишње финале Лиге Европе, у којем се састаје са Севиљом, 31. маја.

Победу у 37. колу италијанског првенства уписала је и екипа Торина, која је као гост надиграла Специју са убедљивих 4:0.

Један од стрелаца за госте био је српски фудбалер Иван Илић, који је у 76. минуту донео свом тиму три гола предности у том тренутку.

Голове за Торино постигли су још и Карамо, Ричи и Визњевски аутоголом.