Шампион преокретом отворио сезону, Осимен наставља у истом ритму

Фудбалери Наполија преокретом су стигли до победе 3:1 на гостовању Фрозинонеу и тако освајањем три бода започели одбрану шампионске титуле
Шампион преокретом отворио сезону, Осимен наставља у истом ритмуGetty © Giuseppe Bellini

Харуи је у седмом минуту довео Фрозиноне у вођство из пенала, али су актуелни шампиони на дебију новог тренера Рудија Гарсије већ до полувремена преокренули, головима Политана у 24. и Осимена у 42. минуту.

Најбољи стрелац Серије А прошле сезоне је постигао и свој други, а трећи гол на мечу, у 79. минуту, и тако поставио коначан резултат.

У другом мечу који је одигран у истом термину, Верона је као гост победила Емполи 1:0 голом Федерика Бонацолија у 75. минуту.

Фјорентина је у гостима савладала Ђенову са 4:1, а три гола су постигли у првом делу игре - Бираги, Бонавентура и Гонзалес.

Мандрагора је у наставку повисио на 4:0, а утешни гол постигао је Бираски.

Интер је на свом терену победио Монцу са 2:0, а оба гола постигао је Лаутаро Маринез.