Премијер лига: Агонија Челсија, петарде Ситија и Тотенхема

Фудбалери Манчестер ситија разбили су Фулам резултатом 5:1, Тотенхем је савладао Барнли - 5:2, док је Челси разочарао своје навијаче на "Стамфорд Бриџу" поразом од Нотингем Фореста - 0:1
Премијер лига: Агонија Челсија, петарде Ситија и ТотенхемаGetty © Matt McNulty / Stringer

Манчестер сити је без много проблема победио Фулам, а доминирао је тандем Хoланд-Алварез. Норвежанин је дао два и асистирао један, док је Аргентинац уписао гол и асистенцију.

Сити је повео у 31. минуту када је Хoланд пронашао Алвареза у петерцу, а овај погодио за 1:0. Фулам је узвратио после само два минута, када је Рим после прекида био на правом месту - 1:1.

У надокнади првог полувремена Сити је поново повео, после једне сумњиве ситуације.

Нејтан Аке је постигао гол после корнера, али је на путу ка голу, Мануел Аканђи стајао у офсајд позицији.

Фудбалери Фулама и Марко Силва су се бунили, али је судија Мајл Оливер показао на центар.

У другом полувремену Сити је "докусурио" Фулам.

Холанд је у 58. минуту рутински решио ситуацију један на један, а потом је у 70. погодио из пенала, који је изнудио Алварез.

Преокрет "певаца"

Тотенхем је на "Турф Муру" славио 5:2 после преокрета.

Фостер је одмах на почетку донео предност за Барнли, али после тога домаћа екипа је изгубила доминацију.

Сон је у 16. минуту постигао свој први гол после контре, да би у надокнади првог дела Ромеро постигао еврогол за преокрет - 1:2.

У наставку је Медисон погодио после грешке одбране са 20 метара, а онда је Сон спаковао још два гола за хет-трик и недостижних 1:5.

Агонија Челсија

Челси је поново разочарао, овога пута је код куће изгубио од Нотингем Фореста минималним резултатом.

Форест је у 48. минуту казнио нови лош потез Kаиседа који је изгубио лопту на средини, у наставку акције Авониј проиграо Елангу, а овај савладао Санчеза за 0:1.