Ливерпул иде корак даље - "редси" траже аудио снимак из ВАР собе

Ливерпул је званично затражио да се објави аудио снимак из ВАР собе, како би се чуо разговор арбитара током поништавања регуларног гола који је постигао Луис Дијаз у суботњем мечу против Тотенхема
Ливерпул иде корак даље - "редси" траже аудио снимак из ВАР собеGetty © Justin Setterfield

Велики скандал је обележио суботњи меч, пошто је у 34. минуту, код резултата 0:0, Дијаз постигао гол који је поништен, а одлука проверена у ВАР соби.

Испоставило се да Колумбијац није био у офсајду (иако се то видело и голим оком), па се огласила и Судијска комисија која је рекла да је непризнавање гола "значајна људска грешка".

У Ливерпулу нису задовољни тим објашњењем, па су зато затражили да се објави снимак разговора судија које су донеле погрешну одлуку.

Ливерпул је изгубио од Тотенхема резултатом 1:2, а меч је окончао са девет играча, јер су искључени Куртис Џонс у 26. и Диого Жота у 69. минуту.

Ливерпул би победом у Лондону постао лидер Премијер лиге и прескочио би Манчестер сити.