Партизан декласирао Крку, црно-бели поново на победничком колосеку

Кошаркаши Партизана савладали су као гости екипу Крке са 96:56 у мечу другог кола АБА лиге

Тим Жељка Обрадовића убедљивим тријумфом у дворани "Леон Штукељ", вратио се на победнички колосек.

Партизан је брзо заборавио пораз од Макабија у Евролиги, пошто је против Крке демонстрирао разлику у квалитету.

Домаћи тим држао се само у првих 10 минута, после којих је било 16:11 за црно-беле.

Већ у другој четвртини, Партизан је појачао на обе стране паркета, што је брзо дало резултата.

Како је време одмицало, предност српске екипе се повећавала, да би на полувреме Партизан отишао са 23 разлике.

Колико је Обрадовићев тим био нападачки расположен у другој деоници, говори и податак да је постигао 29 поена у традиционално "тврдој" дворани.

Крка је кошаркашки највише показала у трећој четвртини, у којој је успевала да парира фаворизованом ривалу.

Словеначки тим убацио је 20 поена, али је примио 23, па су гости наставили да повећавају предност.

У последњој четвртини, отпор Крке је и дефинитивно опао, што је актуелни шампион регионалног такмичења искористио и на крају славио са 40 разлике.

Аврамовић је са 15 поена предводио стрелце црно-белих, Копривица је убацио 12, а Дожир 11 поена.

Хамилтон и Церквеник су били најефикаснији у редовима Крке, пошто су убацили по 16 поена.