Хрватска поражена у Осијеку од Турске, Шпанци бољи од Шкотске

Репрезентација Хрватске поражена је од Турске у Осијеку 1:0 у утакмици Д групе квалификација за Европско првенство
Хрватска поражена у Осијеку од Турске, Шпанци бољи од Шкотске© Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Фудбалери Хрватске су закомпликовали себи пут до ЕП, пошто су на свом терену минималним резултатом поражени од Турске.

Једини гол постигао је Барис Јилмаз у 30. минуту.

Турска сада води на табели са 13 бодова, уз утакмице више од Хрватске, која има 10.

У другом мечу групе Д, Летонија је са 2:0 савладала Јерменију, иако је од 52. минута играла са играчем мање.

Велс и Јерменија (меч више) имају по седам бодова, док је Летонија сакупила три.

Хрватска у наредном колу гостује Велсу, а Турска дочекује Летонију.

Шпанија се реванширала Шкотској за пораз у Глазгову, па је на свом терену победила са 2:0.

Могло је све да буде другачије да ВАР није поништио гол гостима у 60. минуту, пошто је Мектоминеј био у офсајду.

Мората је у 73. минтуу донео предност Шпанији, а победу је потврдио Санцет у 86. минуту.

Норвешка је, у оквиру исте групе, била убедљива на Кипру - 4:0.

Сорлот је отворио голеаду, наставио Ерлинг Холанд са два гола, да би коначан резултат поставио Аурснес.

Шкотска је прва у групи са 15 бодова, Шпанија је друга са 12 (уз меч мање), следе Норвешка са десет, Грузија има четири, док је Кипар без бодова.