Србија тријумфална у Каунасу, Митровић водио "хет-триком"

Фудбалска репрезентација Србије савладала је селекцију Литваније у Каунасу са 3:1 у квалификацијама за Европско првенство

"Орлови" бележе нову победу у квалификацијама за Европско првенство.

Након што је доживела пораз од Мађарске у Београду, селекција Србије одреаговала је на прави начин на гостовању у Каунасу.

Трећи тријумф и десети бод, Србија је остварила резултатом 3:1.

Сва четири поготка виђена су у првих 45 минута, а "орлове" је до победе водио сјајни Александар Митровић.

"Митрогол" је ривала начео у 21. минуту, када је главом сместио лопту у мрежу, после центаршута Младеновића са леве стране.

Исти актери били су и код другог гола Србије. Поново је Младеновић пронашао свог нападача у шеснаестрцу и поново је Митровић главом добро реаговао. Било је то у 32. минуту сусрета.

У самом финишу првог полувремена, виђена су два гола, по један на обе стране.

Играо се 43. минут када је Митровић комплетирао "хет-трик".

Тадић је овога пута са леве стране послао ниску лопту у петерац домаће селекције, а тамо Митровић смирено реагује и постиже трећи погодак.

У 45. минуту, Литванија се уписала на семафор и смањила предност "орлова".

Паулаускас је погодио након доброг продора и асистенције Чернича.

Победа је Србији донела повратак на друго место у Групи Г, квалификација за Европско првенство.

Изабраници селектора Драгана Стојковића дошли су до 10. бода, колико има и првопласирана репрезентација Мађарске. Трећа је Црна Гора са осам бодова, док Литванија и Бугарска имају тек два.

Србија наредни меч игра 14. октробра, када ће гостовати код Мађарске, а три дана касније дочекује Црну Гору у Београду.

• 10. сеп 2023 • 22:40

22:40

Крај меча, победа Србије у Каунасу

Резултатом 3:1, Србија је савладала Литванију у гостима и вратила се на друго место на табели групе Г.

• 22:33

87' - Сергеј шутира преко гола

Била је ово солидна позиција за постизање гола из слободног ударца, али је Сергеј Милинковић Савић шутирао преко гола.

• 22:13

67' - Илић не користи изгледну прилику

Одлично је текао напад "орлова", Сергеј је упослио Илића, који је шутирао мало поред гола Литванаца.

Резултат се није променио, па остаје 3:1 за Србију.

• 22:03

54' - Србија други пут прети у наставку

У два наврата Србија је умало дошла до четвртог гола.

Гудељ је шутирао унутар шеснаестерца, али је добро реаговао голман домаћих.

Неколико минута касније, Сергеј је главом покушао након прекида, али је лопта отишла преко гола.

• 21:52

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:37

Полувреме: Литванија - Србија 1:3

Завршено је првих 45 минута у Каунасу. Србија води на полувремену са 3:1.

• 21:34

45' - ГОЛ! Литванија смањује на 3:1

Паулаускас постиже погодак који смањује предност Србије на 3:1.

Чернич је побегао одбрани "орлова", успео да пребаци голмана Милинковић Савића, а Паулаускас је спровео лопту у небрањену мрежу.

• 21:33

43' - ГОЛ! "Хет-трик" Митровића, Србија води 3:0

И трећи пут Митровић постиже погодак, овога пута на асистенцију Тадића.

• 21:19

32' - ГОЛ! 2:0 за Србију, поново Митровић постиже гол

Нови гол за Србију, а актери су исти као и код првог.

Тадић је проиграо Младеновића, овај идеално центрирао, а Митровић поново главом матира голмана домаће селекције.

• 21:09

21' - ГОЛ! Србија води, Митровић је стрелац

"Орлови" први стижу до вођства у Каунасу!

Младеновић је центрирао са леве стране, а Митровић је одлично реаговао главом и сместио лопту у мрежу Литваније.