Црно-бели и "романтичари" су одиграли први међусобни меч од фебруара 2016. године, а Партизан је славио по први пут против овог ривала од лета 2015.
Партизан победио ОФК Београд после осам година у дуелу лидера Суперлиге и Прве лиге© FK Partizan

Фудбалери Партизана савладали су ОФК Београд у пријатељској утакмици резултатом 2:1, у њиховом првом међусобном сусрету након готово седам година.

Голове за црно-беле на мечу против "романтичара" постигли су Немања Николић у 12. минуту и Самед Баждар у 60. минуту, док је коначан резултат поставио Станковић у 64. минуту.

Ово је била утакмица тимова који се налазе на првом месту Суперлиге Србије и Прве лиге Србије, имајући у виду да ОФК Београд ове сезоне доминира у другом рангу домаћег фудбала.

За Партизан је први пут заиграо ново појачање Натан де Медина. У стартној постави тима Игора Дуљаја били су Стевановић, Филиповић, Де Медина, Саничанин, Шеховић, Јевремовић, Шћекић, Петковић, Павловић, Николић и Пантић.

Наредну утакмицу у Суперлиги Србије фудбалери Партизана играју у петак 20. октобра против Спартака из Суботице.