Шампион се поигравао - Сити спаковао шест голова у мрежу Борнмута

Фудбалери Манчестер ситија убедљиво савладали су екипу Борнмута са 6:1 у мечу 11. кола Премијер лиге
Шампион се поигравао - Сити спаковао шест голова у мрежу БорнмутаGetty © Catherine Ivill

Игра мачке и миша, утисак је који је оставио меч Манчестер ситија и Борнмута на "Етихаду".

Актуелни шампион Европе и Енглеске, госте је испратио са шест голова у мрежи.

Млади Џереми Доку потпуно је обележио овај сусрет, пошто је постигао један погодак и био асистент чак четири пута.

Овосезонско појачање Ситија начело је мрежу ривала у 30. минуту и тако покренуо "лавину" голова домаћина.

Силва је у 33. повисио на 2:0, а Аканџи је само четири минута касније постигао трећи гол за "грађане".

У другом полувремену настављена је голеада, пошто је у 64. минуту Фоден затресао мрежу за 4:0.

Десет минута касније, Синистера је постигао утешни гол за госте.

До краја меча Сити је постигао још два гола, било је то у 84. минуту када је поново стрелац био Силва, да би у 88. минуту Аке поставио коначних 6:1.

У осталим суботњим мечевима Премијер лиге, Кристал Палас је савладао Барнли у гостима са 2:0, Шефилд је био бољи од Вулвса 2:1, Брентфорд надиграо Вест Хем 3:2, док су Евертон и Брајтон одиграли нерешено 1:1.

У првом мечу дана, Манчестер јунајтед је у гостима у самом финипу савладао Фулам са 1:0.