Сити славио у Швајцарској, ПСЖ заборавио на дебакл, Дортмунд укротио Њукасл

Фудбалери Манчестер ситија савладали су екипу Јанг Бојса у гостима са 3:1 у мечу трећег кола групне фазе Лиге шампиона
Сити славио у Швајцарској, ПСЖ заборавио на дебакл, Дортмунд укротио ЊукаслGetty © Christian Kaspar-Bartke

У групи у којој се налази и Црвена звезда, швајцарски тим пружао је солидан отпор актуелном шампиону Европе.

Екипа Јанг Бојса је на полувреме успела да оде са нерешеним резултатом, али је након само три минута у наставку сусрета, гост стигао до вођства.

Аканђи је погодио и донео Гвардиолином тиму предност.

Ипак, уследио је одговор домаћина, који у 52. минуту долази до изједначења, када је гол постигао Елија.

Сити није паничио, већ је до краја сусрета са два гола решио питање победника.

У оба наврата стрелац је био Холанд, први пут у 67, а други у 86. минуту.

Сити је тако са максималних девет бодова завршио прва три кола у групној фази Лиге шампиона.

Другопласирани у Групи Г је Лајпциг са шест бодова, док ће се Црвена звезда и Јанг Бојс борити за треће место.

Обе екипе имају по један освојен бод, у међусобном сусрету у Београду.

У осталим мечевима, у другим групама, ПСЖ је славио над Миланом 3:0, Дортмунд је у гостима био бољи од Њукасла са 1:0, док је Порто након преокрета убедиљво поразио Антверпен са 4:1.

Једини нерешени резултат виђен је у Шкотској, где су Селтик и Атлетико одиграли 2:2.