Барса се брукала у Хамбургу, Дортмунд бољи од Њукасла у "групи смрти"

Фудбалери Борусије савладали су у Дортмунду екипу Њукасла са 2:0 у мечу групне фазе Лиге шампиона. Барселона је претрпела пораз од екипе Шахтјора у Хамбургу
Барса се брукала у Хамбургу, Дортмунд бољи од Њукасла у "групи смрти"Getty © Stuart Franklin

Да се Ћавијев тим налази у кризи, потврдио је меч са украјинским тимом у Лиги шампиона.

Причао је тренер Барселоне о томе да његови изабраници имају креативних и нападачких проблема, а случај се поновио и против екипе Шахтјора.

Барселона је, иако апсолутни фаворит, упутила тек један шут у оквир гола Украјинаца.

Шахтјор је искористио такву расподелу снага, те успео да у Хамбургу освоји сва три бода.

Једини гол на мечу виђен је у 40. минуту, када је након центрашута, Сикан главом матирао Тер Штегена.

Барса је покушавала да пробије бедем одбране ривала, али се Шахтјор дисциплиновано и компактно бранио.

Упркос поразу, Барселона је задржала прво место на табели, са девет освојених бодова, три више од Порта и Шахтјора.

Португалски тим у четвртом колу дочекује екипу Антверпена, која је без освојеног бода.

"Група смрти" донела је велики заплет.

Борусија је у Дортмунду савладала Њукасл са 2:0.

Fулкруг је у 26. минуту начео мрежу ривала, да би у 79. минуту Брандт поставио коначан резутлат.

Након меча у Дортмунду, Борусија је избила на прво место на табели групе Ф, са седам бодова.

Њукасл је трећи са четири бода, док је ПСЖ, уз меч мање, други са шест бодова.

Милан је последњепласирани тим са само два бода.