Сосиједад у надокнади до нове победе, Ђирона чува лидерско место

Фудбалери Реал Сосиједада савладали су на гостовању екипу Алмерије са 3:1 у мечу 13. кола Ла Лиге
Сосиједад у надокнади до нове победе, Ђирона чува лидерско местоGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Баскијци настављају да играју фантастичан фудбал и да бележе одличне резултате.

Поред тријумфа у Лиги шампиона, дошли су на ред и победе у домаћем првенству.

Реал Сосиједад је овога пута у неизвесној завршници савладао екипу Алмерије на гостујућем терену.

Мреже су мировале до 62. минута, када је Ојарзабал погодио на асистенцију Елустонда.

У 76. минуту је уследило изједначење, које је донео Арибас.

Деловало је да ће тим из Сан Себастијана поново остати без целог плена иако су бољи тим (као у случају са Барселоном).

Ипак, гостујући тим је головима у надокнади времена дошао до победе.

Фернандез је погодио са беле тачке у 91. минуту, да би потом Зубименди у 95. поставио коначних 1:3.

Сосиједад је уписао 22. бод и избио на шесто место на табели Ла Лиге.

Алмерија је остала последњепласирана са само три бода.

Победу у 13. коло остварили су и фудбалери Ђироне.

Каталонци су задржали прво место на табели, пошто су савладали екипу Раја Ваљекана у гостима.

Пети минут се играо када је Рајо повео голом Гарсије, а Ђирона је изједначила преко Довбика у 42.

Савио је у 65. донео преокрет и поставио коначних 1:2.

Тим који са клупе предводи тренер Мичел, дошао је до 34. бода, чиме на врху табеле Ла Лиге има пет више од Реал Мадрида, уз меч више.

Рајо је остао на 18 бодова и 10. месту на табели.