Црвено-бели причају на терену - Звезда освојила Задар

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у гостима Задар са 81:74 у утакмици седмог кола АБА лиге

Меч у Хрватској је имао ружну увертиру, пошто су на улицама Задра нападнути новинари и делегација Црвене звезде.

Звезда је желела да се меч одигра пред празним трибинама, а кошаркашки клуб Задар је одбио такав захтев, али је оштро осудио "чин хулиганизма".

Хрватска полиција је брзо реаговала и привела две особе.

Први човек београдских црвено-белих, Небојша Човић, позвао је менаџмент АБА лиге на одговорност за све потенцијалне инциденте током меча.

Срећом, њих није било, па је утакмица одиграна у, колико је то могуће, спортској атмосфери - уз увреде са трибина и велики број припадника полиције.

Навијачи Задра су се ипак потрудили да не буде све, барем у хали, на нивоу, пошто су на трибинама истакли заставу НДХ.

Када је реч о дешавањима на паркету, домаћин се добро држао у првој четвртини, коју је добио са 24:23, али је Звезда, после уводних десет минута игре, преузела конце у своје руке и контролисала меч до краја.

На полувремену су гости имали два поена предности - 45:43, а у трећој су потпуно сломили противника (25:11).

Задар је заиграо агресивније у последњој четвртини, успео да смањи заостатак и унесе дозу неизвесности, али је Звезда дошла до недостижне предности, па се победа ниједног тренутка није довела у питање.

Гедраитис је био најефикаснији на терену са 19 поена, Јаго дос Сантос је додао 12, а Лука Митровић и Мајк Тоби по осам.

У пораженом тиму, Лука Божић је убацио 18 поена (уз десет скокова), а Дрежњак и Лакић су додали по 12.