Белгија декласирала Азербејџан, Лукаку постигао четири гола

Фудбалска репрезентација Белгије победила је у Бриселу селекцију Азербејџана резултатом 5:0 у мечу Групе Ф квалификација за Европско првенство
Белгија декласирала Азербејџан, Лукаку постигао четири голаGetty © Dean Mouhtaropoulos

На најбоље дане је подсетио Ромелу Лукаку, који је постигао четири гола (све у првом полувремену), а једном се у листу стрелаца уписао Леандро Тросар.

Азербејџан је од 24. минута играо са играчем мање, пошто је други жути картон добио Еди Исрафилов.

Шведска је у другом мечу последњег кола групе Ф на свом терену победила Естонију 2:0, головима Виктора Клесона у 22. и Емила Форсберга у 55. минуту.

Белгија је освојила прво место на табели групе Ф са 20 бодова, док је Аустрија друга са 19.

Ове две селекције су још раније избориле пласман на ЕУРО.

Шведска је трећа са 10 бодова, Азербејџан је четврти са седам, док је Естонија последња са само једним бодом.