Звезда поново на победничком колосеку, Алба разбијена у Београду

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Албе са 85:71 у мечу 14. кола Евролиге
Звезда поново на победничком колосеку, Алба разбијена у Београду© Dusan Milenkovic/ATAImages

Црвена звезда је прекинула низ од два пораза у Евролиги, па импресивном партијом дошла до тријумфа над берлинском екипом.

Прву већу предност Звезда је стекла почетком друге деонице (31:22), било је и "плус 10" (41:31) у 15. минуту, а на полувреме се отишло са 51:42.

После два минута игре у трећој деоници било је 57:42 и већ тад је било јасно да ће Звезда уписати пету победу у Евролиги ове сезоне.

У последњу деоницу ушло се резултатом 71:53, а три и по минута пре краја било је "плус 20" (82:62).

Код Звезде је најефикаснији био Немања Недовић са 20 поена, Рокас Гедраитис је додао 19, Милош Теодосић 12, а Дејан Давидовац 10.

Двоцифрени у Алби су били Луис Олинде са 13, Јоханес Тиман са 12 и Јани Вецел са 10 поена.

Звезда сад има скор 5-9, а Алба 2-12.

Наредне недеље на програму је дупло коло Евролиге, Звезда ће у уторак дочекати Реал, док ће у четвртак играти као гост против Макабија у дворани "Александар Николић".

• 14. дец 2023 • 20:45

20:45

Крај меча

Црвена звезда је савладала Албу са 85:71.

• 20:21

Крај треће четвртине - 71:53

Звезда граби ка победи, великих 18 поена предности пред почетак последње четвртине.

• 20:07

25' Звезда чува предност - 61:46

Црвено-бели чувају предност и грабе ка победи.

• 19:41

Полувреме: Црвена звезда - Алба 51:42

Наставио је тим са Малог Калемегдана са добром игром и у другој четвртини, па ће на паузу за полувреме да однесе девет поена предности.

Након 20 минута, резултат је 51:42, а Звезда је у пар наврата имала и десет поена предности.

Најефикаснији у досадашњем току меча су Гедраитис са 12 и Недовић са 11 поена на једној страни, док се код гостију истичу Тиеман са 10 и Вецел са шест поена.

• 19:37

17' - Двоцифрено вођсво Звезде

Новим поенима Недовића, српски тим први пут на мечу стиче максималних десет поена предности - 49:39.

• 19:18

Крај прве четвртине: Црвена звезда - Алба 25:22

После прве деонице, Звезда има предност у износу од три поена.

Црвено-бели су готово целу четвртину били у предности, која је на моменте износила и пет поена.

Број убачених поена говори да су обе екипе нападачки расположене.

• 19:10

7' - Солидан старт црвено-белих

Звезда након седам минута кошарке води са 16:13. Расположени у редовима тима који са клупе предводи Јанис Сферопулос, јесу Лука Митровић и Немања Недовић, који су убацили по шест поена.