Драма у Борнмуту, фудбалер Лутона колабирао на терену

Утакмица Премијер лиге између Борнмута и Лутона прекинута је у 65. минуту пошто је на терену колабирао капитен гостију - Том Локјер
Драма у Борнмуту, фудбалер Лутона колабирао на теренуGetty © Mike Hewitt

Велшанин се срушио на центру терена, после чега су му одмах у помоћ стигле медицинске екипе.

Судија Сајмон Хупер је послао тимове у свлачионице, а неколико минута касније су стигле охрабрујуће вести.

"Локјер је будан и присебан", истакли су доктори Борнмута, а пренели енглески медији.

Локјеру (29) ово није први пут да је колабирао на терену.

Исто му се догодило у мају у плеј-офу за пласман у Премијер лигу када је Лутон играо против Ковентрија.

Тада је утврђено да има аритмију, али му је после операције дозвољено да настави да се бави фудбалом.

После инцидента је објављено да Борнмут и Лутон данас неће наставити меч, а пре прекида резултат је био 1:1.

У осталим мечевима, Челси је победио Шефилд са 2:0.

"Плавци" су до победе дошли у другом делу игре, головима Палмера и Џексона.

Челси је десети са 22 бода, док је Шефилд последњи са само осам.

Манчестер сити је, изненађујуће, уписао нови реми у шампионату.

Имао је Сити два гола предности против Кристал Паласа, али су гости успели да освоје бод на "Етихаду".

Грилиш је донео предност "грађанима" у 24. минуту, а повисио је Луис, пола сата касније.

Матета је у 76. смањио на 2:1, а бод је обезбедио Олисе у петом минуту судијске надокнаде, са пенала.

Сити је четврти на табели са 34 бода, док је Палас на 15. месту са 17.

Њукасл је са 3:0 победио Фулам.

Гости су у 22. минуту остали са десеторицом на терену, пошто је искључен Раул Хименез.

Њукасл је у другом делу искористио бројчану предност, па је головима Мајлија, Алмирона и Бурна дошао до убедљивог тријумфа.

Њукасл је шести са 29 бодова, Гулам је на 11. месту са 21.

Евертон је наставио са сјајним играма, па је у гостима победио Барнли са 2:0.

Победник је решен већ у првих 45 минута игре, пошто су голове постигли Онана и Мајкл Кин.

Евертон је уписао четврту везану победу и налази се на 16. месту са 16 бодова.

Барнли је претпоследњи са осам освојених бодова.