Јокић и Денвер поново немоћни против Оклахоме

Други пут овог месеца актуелни шампион доживео је пораз од једног од највећих изненађења ове сезоне
Јокић и Денвер поново немоћни против Оклахоме© tAP Photo/David Zalubowski

Кошаркаши Денвера поражени су пред својим навијачима у "Бол Арени" од Оклахоме резултатом 119:93, у утакмици НБА лиге одиграној у ноћи између петка и суботе.

Нагетси су други пут у последње две седмице изгубили од Тандера који представљају једно од највећих изненађења ове сезоне.

Поново је у редовима актуелног првака најбољи био српски кошаркаш Никола Јокић, али ни он није блистао као што уме.

Јокић је остварио дабл-дабл са 19 поена, 10 скокова и седам асистенција.

Момак из Сомбора је на паркету провео нешто више од 31 минута и за то време је промашио само један шут из игре, али је изгубио седам лопти.

Гости су у Колораду водили од прве до последње секунде и постепено повећавали предност. После првих 12 минута имали су шест поена вишка, баш као и при одласку на петнаестоминутну паузу.

Питање победника решили су у трећој деоници коју су добили резултатом 34:20 и повратка за домаћина није било.

Поред Јокића, у редовима Денвера истакао се Пејтон Вотсон са 14 поена, два више од Мајкла Портера јуниора.

На другој страни, Оклахому је предводио Шеј Гилџус-Александер са 40 поена, а највећу помоћ имао је у Чету Холгрему који је додао 24.

Српски репрезентативац Василије Мицић је за скоро 14 минута на паркету постигао два поена, имао један скок и две асистенције.

Алексеј Покушевски поново није добио прилику да игра.

Био је ово дуел две екипе које су у врху табеле Западне конференције, а Оклахома је поново прескочила Денвера и сада је друга са 21 победом и девет пораза.

Екипа Мајка Мелоуна је на скору 23-11.