Драма за крај - Србија победила Кину!

Тениска репрезентација Србије победила је Кину са 2:1 у премијерном наступу на Јунајтед купу у Перту
Драма за крај - Србија победила Кину!Getty © Paul Kane

Ђоковић, који предводи нашу селекцију, рутински је савладао Џиџена Џанга после 70 минута игре, резултатом 6:3, 6:2.

Новак је тако на најбољи начин затворио 2023. годину и започео учешће на новом такмичењу у којем играју мушкарци и жене.

Доминирао је од првог до последњег поена на велику радост бројних српских навијача у овом аустралијском граду.

Након тога, Олга Даниловић је у женском синглу изгубила од Ћинвен Џенг 4:6, 1:6.

Победника је одлучио микс дубл, који су Новак и Олг добили са 2:1.

Први сет је Србија добила без муке - један брејк је био довољан за 6:4 и вођство.

Међутим, у другом су Кинези заиграли много боље, направили су два брејка и доминантно дошли до изједначења - 6:1.

Победника је одлучио супер тај-брејк, који се игра до 10.

Србија је дошла до предности 6:3, а затим и 9:4, па је на крају уз драму дошла до тријумфа у Перту.

Кина сад има два одиграна меча и победу и пораз, уз скор 4:2, Србија има 2:1 и меч мање, док Чешка има 0:3 и меч мање.

Србија 2. јануара игра меч трећег кола против Чешке, али у дневном термину по локалном времену, односно од три ујутру по средњеевропском времену.

Даниловићева ће тад играти против вимблдонске шампионке Маркете Вондрушове, а затим следи судар Ђоковића са 31. тенисером света Јиржијем Лехечком.

У четвртфинале иду победници свих шест група, као и две најбоље другопласиране екипе.

Јунајтед куп игра се од 29. децембра до 7. јануара за наградни фонд од 10 милиона долара.

• 31. дец 2023 • 16:50

16:50

6:4, 1:6, 10:6 - Крај меча!

Србија је победила Кину.

• 16:49

6:4, 1:6, 9:4 - Пет меч лопти за Србију

Србија је освојила оба поена на Новакове сервисе.

• 16:47

6:4, 1:6, 7:4 - Новак је на сервису

Два сервиса има Ђоковић.

• 16:45

6:4, 1:6, 6:3 - Одлична два сервиса!

Сјајно је сервирала Олга два пута заредом, Србија води 6:3.

• 16:41

6:4, 1:6, 1:1 - Сјајан потез Даниловићеве!

Одличан, снажан и прецизан ударац Олге Даниловић са основне линије.

• 16:38

6:4, 1:6 - Кина је изједначила

Кинези су направили два брејка и доминантно добила други сет.

Победника одлучује супер тај-брејк.

• 16:30

6:4, 0:4 - Нови брејк Кинеза

Искористили су све шансе у другом сету и Кинези грабе ка другом сету и изједначењу.

• 16:19

6:4, 0:2 - Брејк Кинеза

Кинези су нападали Даниловићеву на мрежи, на крају су успели да дођу до првог брејка.