Енглези немилосрдни на старту, Иран декласиран са 6:2

Фудбалска репрезентација Енглеске, уписала је убедљиву победу над селекцијом Ирана од 6:2, у мечу првог кола група А на Светском првенству у Катару.
Енглези немилосрдни на старту, Иран декласиран са 6:2Getty © Matthias Hangst

Фантастично издање изабраника Герета Саутгејта на отварању Мундијала у Катару и више него убедљива победа над Ираном.

Иако није деловало тако, поготово пошто у првих пола сата игре није било превише узбуђења, Енглези су након првог постигнутог гола, потпуно разбили притисак ривала.

Почело је бурно, пошто је у четвртом минуту Енглеска тражила пенал због начина на који је чуван Мекгвајер.

Само пет минута касније, велики пех доживео је Иран, пошто им се голман Беиранвад повредио након судара са саиграчем.

Чувар мреже Ирана доживео је потрес мозга, а након десетоминутне лекарске помоћи, није могао да настави, па је тражио измену.

У првих пола сата игре није било превише узбуђења, али зато јесте од 30. минута.

Прво је Маунт шутирао поред гола, потом је Мегвајер погодио пречку, да би у 35. минуту "горди албион" напокон стигао до гола.

Белингем је крунисао добру акцију и центаршут Шоа, те главом донео предност својој селекцији.

Тај гол скинио је велики притисак са рамена фудбалера Енглеске, који до краја првог полувремена постижу још два гола.

У 43. минуту, Сака погађа од пречку, пошто је претходно Мегвајер био најбољи у скоку и одложио лопту свом саиграчу.

Два минута касније, одлична транзиција, пас Кејна и завршница Стерлинга за убедљивих 3:0.

Други део игре донео је знатно слабији ритам, али више голова.

На четврти на мечу чекало се до 62. минута, када се Сака извукао на леву ногу и прецизним ударцем матирао голмана Ирана за 4:0.

Почасни гол азијска селекција постигла је само три минута касније. Ко други до Меди Тареми је успео да се домогне лопте у противничком шеснаестерцу, одакле ју је Тареми закуцао под пречку гола на којем је бранио Пикфорд.

То је пробудило гледаоце на трибинама, пошто су се навијачи Ирана понадали да њихов тим може да учини завршницу занимљивом.

До тога ипак није дошло, пошто је Енглеска наставила да тресе мрежу ривала.

Играо се 71. минут, када је Рашфорд повисио на 5:1. Само 30 секунди раније Рашфорд је ушао у игру, имао три контакта са лоптом, један да је прихвати, други да направи лажњак и избаци чувара, а трећи да пошаље лопту у гол.

У 90. минуту, Вилсон је слично попут Рашфорда, побегао чуварима, избио сам пред голмана Ирана, потом несебично додао до Грилиша, који није имао тежак задатак да је убаци у мрежу.

Прво полувреме било је надокнађено са 14, а друго са 12 минута.

У 11. минуту је Стоунс направио фаул у свом шеснаестерцу, па је бразилски арбитар показао на белу тачку.

Прецизан из пенала, за други свој гол на мечу, био је Тареми, који је тако поставио коначних 6:2.

Енглеска на изузетно убедљив начин започиње учешће на овогодишњем Светском првенству у групи Б.

У наредном колу, Енглеска игра против САД, док се Иран састаје са Велсом.