Важна победа Борца - Сплићани у Чачку пали пред Ускоковићем

Чачани су после пораза од Звезде и Меге успели да остваре битан тријумф
Важна победа Борца - Сплићани у Чачку пали пред Ускоковићем© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Борца победили су као домаћини Сплит резултатом 93:83 у мечу 17. кола АБА лиге.

Борац је тако прекинуо серију од два узастопна пораза и сада има скор 9-9, док је Сплит на 7-11.

После изједначеног првог полувремена, које је окончано вођством домаћина 48:47, пред крај треће деонице Борац је имао имао плус девет (63:54), али се у последњих 10 минута ушло нерешеним резултатом - 66:66.

Средином последње деонице Борац је имао плус пет (84:79), а у последњи минут се ушло са 87:83 за домаћина, који је на крају рутински меч привео крају.

Алекса Ускоковић је предводио Борац са 24 поена, Бојан Томашевић је дао 20, Тајлер Биртс 12, а Данило Тасић 10.

Шенон Шортер је дао чак 21 поен за Сплит, Луис Саливан 15, Борис Тишма 11, а по 10 Тони Перковић и Дерек Фанденбрук.

Борац у наредном колу гостује Игокеи, док ће Сплит угостити ФМП.