Партизан преломио отпор Цибоне и славио у Загребу

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Цибоне са 87:74 у мечу 16. кола АБА лиге
Партизан преломио отпор Цибоне и славио у Загребу© ABA liga

Прави кошаркашки класик виђен је у "Драженовом дому" у Загребу.

Дворана која је након дугог низа година била распродана, могла је да види одличну и неизвесну утакмицу.

Цибона је боље ушла у меч, имала и двоцифрену предност, а након 10 минута кошарке водила са 25:20.

"Парни ваљак" је појачао у другој деоници, коју је добио са 20:13 и тако направио преокрет, те на полувреме отишао са предношћу од два поена.

Трећа четвртина била је пресудна, пошто је Партизан у поменутом периоду био за класу бољи ривал.

Изабраници Жељка Обрадовића су у трећој деоници стекли осетну предност, коју су успешно одбранили до краја меча.

Цибона је успела у пар наврата да смањи заостатак на четири поена, али не и да озбиљније угрози победу српске екипе.

Кабокло и Анђушић предводили су стрелце црно-белих са 18 и 17 поена, док су Јарамаз, Копривица и Ледеј имали по 10 поена.

У редовима домаће екипе, истакли су се Аранитовић са 17 и Радовчић са 16 поена.

Након тријумфа у Загребу, Партизан је на скору 12-4 и заузима друго место на табели АБА лиге.

Цибона је тек 11. са шест победа и 10 пораза.