Бајерн поново по старом, Дортмунд "петардом" потврдио форму

Фудбалери Штутгарта савладали су на свом терену екипу Бајерн Минхена са 3:1 у мечу 32. кола Бундеслиге
Бајерн поново по старом, Дортмунд "петардом" потврдио формуGetty © Leon Kuegeler

Бајернова серија од шест мечева без пораза, наишла је на крај у Штутгарту.

Домаћа екипа је успела да буде бољи ривал и на крају заслужено савлада Тухелове момке.

Играо се 29. минут када је Стергију донео Штутгарту предност.

Да тим из Минхена не оде на паузу за полувреме са заостатком, побринуо се Кејн голом са пенала у 37. минуту.

Очекивало се да ће Бајерн у другом делу меча заиграти боље и преузети иницијативу, али то се није догодило.

Минут 83. донео је погодак домаћина, а стрелац за ново вођство био је Ву Јеонг.

Потврду победе донео је Силас у трећем минуту надокнаде.

Штутгарт је дошао до 67. бода, чиме је појачао предност на трећем месту на табели у односу на Лајпциг, а директним тријумфом истакао Бајерну претњу у борби за друго.

Баварци имају два бода више.

Пето место на табели, које наредне сезоне води у Лигу шампиона, заузима Борусија Дортмунд.

Да се "милионери" налазе у сјајној форми, потврђено је победом од 5:1 над Аугзбургом.

Два пута Мукоко и по једном Мален, Ројс и Нменча, постизали су голове за Дортмунд.