Арсенал плеше у ритму самбе, Габријел и Мартинели срушили Палас

Фудбалери Арсенала савладали су Кристал Палас 5:0 (2:0) у утакмици 21. кола Премијер лиге и наставили потеру за Ливерпулом и Манчестер ситијем
Арсенал плеше у ритму самбе, Габријел и Мартинели срушили ПаласGetty © Shaun Botterill

Више него убедљиво Арсенал је савладао екипу Кристал Паласа и прикључио се врху табеле Премијер лиге, одмах иза Ливерпула и Манчестер ситија.

"Тобџије" су исход малог лондонског дербија решиле већ у првом полувремену, када је дефанзивац Габријел постигао два поготка, оба после корнера свог тима.

Леандро Тросар је у 59. минуту постигао и трећи погодак за свој тим, да би резервиста Габријел Мартинели у самом финишу утакмице, за само 100 секунди, два пута затресао мрежу Хендерсона и потврдио убедљив тријумф екипе Микела Артете.

Екипа са "Емирејтса" тако је прекинула низ од три утакмице без победе у шампионату Енглеске и вратила се у шампионску трку.

Арсенал је трећи на табели са 43 бода, колико има и другопласирани Сити (уз меч мање), као и четвртопласирана Астон Вила, док је Ливерпул први са 45 (такође меч мање).