Невероватним преокретом и голом у 100. минуту меча, Реал Мадрид је савладао Алмерију са 3:2 у мечу 21. кола Ла лиге
Реал у 100. минуту до победе, "фењераш" због судијских одлука хтео да напусти мечGetty © Florencia Tan Jun

Огромну пажњу привукао је меч на стадиону "Сантјаго Бернабеу", у којем је Реал играо против последњепласиране Алмерије.

Иако се очекивала знатно лакша победа тима из Мадрида, Реал се добрано помучио да дође до три бода.

Утакмицу је поред невероватног преокрета, обележио и гест гостујућег тренера и играча, који су на моменте због, према њиховим мишљењима лоших судијских одлука, хтели да напусте меч.

Алмерија је већ у првом минуту повела голом Рамазанија.

Два минута пред крај првог полувремена, гости су поново постигли погодак, а овога пута стрелац је био Гонзалес.

Очекивао се одговор и повратак Реала и то се и догодило.

У 56. минуту је након ВАР интервенције, досуђен пенал за домаћина, који је у гол претворио Белингем.

У 62. минуту, поново је реаговао ВАР, али овога пута како би поништио гол гостију који је постигао Арибас.

Играо се 67. минут када је "кључање" незадовољства гостију достигло врхунац, пошто је погодак Винисијуса, који је деловало да је постигнут руком, признат.

Због силних спорних ситуација и прегледавања, очекивала се и велика надокнада, а она је износила чак 11 минута.

Реал је у 10. минуту надокнаде, а 100. укупно у мечу, успео да постигне и трећи погодак и комплетира преокрет.

Стрелац победоносног гола био је Карвахал.

Реал је тријумфом задржао прво место на табели, са 51 освојеним бодом, два више од другопласиране Ђироне, а десет више од Билбаа и Барселоне.

У првом данашњем мечу, Осасуна је са 3:2 победила Хетафе, а један гол за госте постигао је Немања Максимовић.