Непобедиви Новак у полуфиналу! Србин срушио и Фрица

Српски тенисер Новак Ђоковић, савладао је Американца Тејлора Фрица са 3-1 у сетовима (7:6, 4:6, 6:2, 6:3) и тако се пласирао у полуфинале Аустралијан опена
Непобедиви Новак у полуфиналу! Србин срушио и ФрицаGetty © Daniel Pockett

Јачи од временских услова, често непристојне публике, погођених линија и врхова мрежица и оно најбитније - изузетно расположеног противника, био је Новак Ђоковић у четвртфиналу Аустралијан опена.

Српски тенисер још једном је демонстрирао своје умеће и показао класу на турниру који обожава да игра.

Новак Ђоковић је на импресиван начин, после три сата и 48 минута, успео да сломи отпор сјајног Тејлора Фрица и избори пласман у полуфинале Аустралијан опена.

Била је то 33. победа српског тенисера на Аустралијан опену, која му је обезбедила чак 48. гренд слем полуфинале, 11. у Аустралији.

Већ од уводног гема, који је трајао 15 минута, могло се наговестити да ће Србин и Американац приредити спектакуларан меч.

Велике шансе Новак је пропуштао да дође до брејка у првом сету, а кад год би долазио у шансу за тако нешто, Фриц би пронашао начин да се одбрани.

Уводни сет отишао је у тај-брејк, у којем је Новак потврдио да је апсолутни владар тог сегмента тениса.

Резутлатом 7-3, Новак је био бољи у тај-брејку и тако први сет привео крају резултатом 7:6.

Као да се српски тенисер емотивно и физички испразнио након тога. Имао је великих проблема на сервису, што је Фриц одмах знао да казни и направи брејк на старту другог сета.

На све начине је Новак покушавао да врати брејк и изједначи у другом сету, али је Фриц успео да одбрани чак 15 брејк лопти.

На готово граници могућег је играо Фриц у тренуцима када је деловало да ће Новак успети да направи брејк.

Американац се одбранио и други сет добио резултатом 6:4.

Ипак, од тог момента, Новак Ђоковић је заиграо онако како уме – као најбољи тенисер у историји овог спорта.

Пребацио је Ђоковић игру на виши степен, за шта Фриц није имао одговор са друге стране.

Након освојеног уводног сервис гема, Новак је у наредном напокон искористио 16. брејк лопту на мечу и тако први пут одузео сервис ривалу.

Убрзо је уследила потврда брејка, а потом и још један, па је трећи сет Србин привео крају са убедљивих 6:2, након само 39 минута тениса.

Четврти, испоставиће се последњи сет, Новак је добио захваљујући челичним живцима, бољом игром и коришћењем искуства које је стекао током каријере.

Дуго није било брејка, а онда је Ђоковић приметио шансу и "прозор" у којем би могао да нанесе штету противнику.

Искористио је Ноле трећу брејк лопту у четвртом сету и стекао крупну предност од 4:2.

Фриц се није предавао ни у том тренутку, већ је експресно вратио брејк.

"Лудница" у завршници настављена је новим брејком, поново Новаковим, који је и званично сломио сваки отпор ривала, те убрзо привео меч крају.

Новак ће се у полуфиналу Аустралијан опена састати са Италијаном Јаником Синером, који је у три сета савладао Руса Андреја Рубљова.

• 23. јан 2024 • 10:28

10:28

Новак је у полуфиналу!!!

Србин осваја четврти сет са 6:3 и тако са 3-1 у сетовима бележи победу над Тејлором Фрицом.

Ђоковић је изборио пласман у полуфинале Аустралијан опена.

• 10:24

Серија брејкова се наставља, Новак води 5:3 и сервираће за победу

Трећи узсатопни брејк виђен је у четвртом сету, па Новак води са 5:3.

Фрицова дупла сервис грешка показује у каквом је стању Американац. Ђоковић ће у наредном гему сервирати за победу.

• 10:20

7:6, 4:6, 6:2, 4:3 - Фриц враћа брејк

Нажалост по српског тенисера, Фриц је експресно узвратио брејком.

Није успео Новак да потврди свој брејк и дође на корак од победе. Овако ће морати на други, тежи начин, да дође до позиције за тријумф.

• 10:16

Ево брејка, Новак крупним корацима граби ка полуфиналу

Попушта отпор Тејлора Фрица, што Новак Ђоковић користи за нови брејк.

Србин води у четвртом сету са 4:2 и крупним корацима граби ка победи.

• 10:11

Још увек без брејка у четвртом сету

Ни након петог гема нема одузетог сервиса, па Ђоковић води 3:2.

За сада је у четвртом сету Новак имао две брејк шансе које није искористио, Фриц није дошао у прилику да одузме сервис српском тенисеру.

• 09:58

7:6, 4:6, 6:2, 1:1 - Без брејка на старту четвртог сета

Упркос узбуђењима и "клацкалици", у уводна два гема није виђен брејк.

• 09:45

Ђоковић води 2-1 у сетовима!

Колико се ситуација на терену променила, говори податак да Новак осваја нови брејк против Фрица, којим стиже до освајања трећег сета резултатом 6:2.

Српски тенисер је на корак од пласмана у полуфинале.

• 09:41

Фриц сервира за опстанак у трећем сету

Фантастично је Новак одржавао предност брејка, па тако сада води са 5:2 у трећем сету.

Тејлор Фриц ће сервирати за продужетак и опстанак у сету.

• 09:26

7:6, 4:6, 3:0 - Новак у великом налету

Српски тенисер осваја сервис гем без изгуљеног поена и тако долази до велике предности од 3:0 у трећем сету.

Моментум је потпуно на страни Новака, који би могао још једном да нападне Фрицов сервис.

• 09:23

Напокон брејк Новака

Након што је Фриц спасао 15, није могао и 16. брејк лопту. Новак Ђоковић први пут у мечу одузима сервис ривалу и стиче предност од 2:0 у трећем сету.