Учитељ без "попуста" за ученика, Тотенхем игра само "луде" утакмице

Фудбалери Манчестер ситија победили су Барнли са 3:1 у утакмици 22. кола Премијер лиге
Учитељ без "попуста" за ученика, Тотенхем игра само "луде" утакмицеGetty © Alex Livesey

У дуелу екипа које воде Пеп Гвардиола и његов некадашњи играч - Венсан Компани, као победник је изашао учитељ.

Већ после 22 минута игре је било 2:0 за "грађане", пошто је оба гола постигао Хулијан Алварез.

На старту другог дела игре, Родри је погодио на асистенцију Фила Фодена.

У последњим тренуцима игре, гости су стигли до почасног гола, преко младог Ел Дахила.

Сити је овом победом прескочио Арсенал на другом месту - има 46 бодова, колико и "тобџије", али и меч више.

Барнли је претпоследњи са свега 12 бодова из 22 утакмице.

Узбудљив меч у Лондону одиграли су Тотенхем и Брентфорд.

Гости су водили на полувремену, голом Нила Мопеја у 15. минуту.

Након одмора, Тотенхем је разбио госте за десетак минута.

Удоги је изједначио у 48, Џонсон донео преокрет минут касније, а Ришарлисон повисио у 56. минуту.

Ајван Тони је у 67. минуту донео наду гостима, али се до краја меча није мењао резултат.