Јовић поцрвенео због шамара, Милан пао у комшилуку

Фудбалери Монце савладали су Милан са 4:2 у утакмици 25. кола италијанске Серије А

Монца је до предности дошла у надокнади првог полувремена, головима Матеа Песине из пенала и Данија Моте.

Повратак Милана отежао је Лука Јовић, који је у 53. минуту добио директан црвени картон због ударања ривала.

Ипак, Милан је успео да са играчем мање дође до изједначења - головима Оливијеа Жируа у 64. и Кристијана Пулишића у 88. минуту.

Када су сви помислили да ће Милан остати непоражен у комшилуку, Монца је постигла два гола - прво преко Ворена Бонда у 90. минуту, а затим је тачку ставио Лоренцо Коломбо у петом минуту надокнаде.

Милан је трећи на табели са 52 бода, 11 мање од лидера Интера, док је Монца на 11. позицији са 33 бода.