Самарџић и Јовић погађали, Милан у 93. минуту до победе

Српски фудбалери Лазар Самарџић и Лука Јовић били су стрелци на мечу Удинезеа и Милана, који су гости добили са 3:2 у мечу 21. кола Серије А
Самарџић и Јовић погађали, Милан у 93. минуту до победеGetty © Alessandro Sabattini

Свега је било у сусрету две екипе у Удинама у борби екипе из доњег и из горњег дела табеле италијанског првенства.

Срби су били у првом плану, због погодака на обе стране.

У 31. минуту су гости из Милана дошли до вођства, када је Лофтус Чик погодио.

До краја првог дела меча, виђен је сјајан гол Лазара Самарџића, који је у 42. минуту након соло продора затресао мрежу гостију.

У 62. минуту је Тован искористио грешку одбране Милана и донео потпуни преокрет Удинезеу.

Деловало је да ће Удинезе доћи до сва три бода, али је у самом финишу уследио преокрет "росонера".

Играо се 83. минут када је Милан изједначио.

Лука Јовић је ушао у игру са клупе и нашао се на правом месту и у право време, да главом на гол линији добро реагује и смести лопту у мрежу домаћег тима.

У 93. минуту, Жиру је асистирао Окафору, а овај био стрелац за велико славље и преокрет.

Меч је обележио и расистички испад навијача Удинезеа.

Утакмица између је била прекинута на 10 минута, због расистичких увреда који су са трибина упућени голману гостујуће екипе Милана Мајку Мењону.