Хари Кејн одржава Бајернове шампионске наде - два гола Енглеза у дербију против Лајпцига

Хари Кејн био је двоструки стрелац у победи Бајерна над Лајпцигом 2:1. у дерби мечу 23. кола Бундеслиге, чиме су Баварци задржали наде да могу до краја сезоне да сустигну водећи Леверкузен
Хари Кејн одржава Бајернове шампионске наде - два гола Енглеза у дербију против ЛајпцигаGetty © Tom Weller/picture alliance via Getty Images

Леверкузен је још у петак на свом терену савладао екипу Мајнца, па је победа против Лајпцига била императив за Баварце.

Срећом по Бајерн, али и тренера Томаса Тухела, расположен за игру био је капитен енглеске репрезентације Хари Кејн, који је био двоструки стрелац.

Кејн је донео предност домаћину у 56. минуту, али је 15 минута касније изједначио Бенјамин Шешко.

Ипак, Хари Кејн је у судијској надокнади постигао свој 27. погодак у шампионату и донео три бода Бајерну.

Баварци сада поново имају 8 бодова мање од Леверкузена, 13. кола пре краја такмичења.

Менхенгладбах је са 5:2 савладао екипу Бохума, док су остала три меча Бундеслиге одиграна у суботу завршена без победника.